Święto naprawiania i majsterkowania: 2-3.12.2023

Już w najbliższy weekend, NMT zamieni się w krainę twórczego tworzenia! Będziemy świętować 100 rocznicę urodzin Adama Słodowego.

Zapraszamy do NMT w najbliższy weekend 2 i 3 grudnia na Święto Naprawiania i Majsterkowania. Impreza organizowana jest przez kolektyw naprawia.MY.

Przygotowano szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach naprawiania zabawek, smartfonów lub komputerów i oprowadzaniu po wystawie stałej w Narodowym Muzeum Techniki – Historia komputerów – liczy się. W niedzielę, 3 grudnia odbędzie się debata Międzypokoleniowa podróż przez kulturę naprawiania i majsterkowania prowadzona przez Sylwię Czubkowską.

 

Święto Naprawiania i Majsterkowania, to wydarzenie skierowane do osób w każdym wieku.

Dzieci w wieku 7- 11 lat – sobota 2.12.2023 godzina 10:00 i 12:00

Warsztaty z naprawiania zabawek

Zajęcia z nauki naprawy zabawek dla dzieci, podczas których nie tylko pokazujemy jak przywrócić je do życia, lecz również zakorzeniamy od najmłodszych lat umiejętność samodzielnego majsterkowania.

Zapisy: https://naprawiamy.team/zabawki.html

Młodzież – sobota 2.12.2023 godzina: 14:00

Warsztaty z naprawiania smartfonów

Podczas warsztatów osoby uczestniczące nauczą się podstaw budowy smartfona, zapoznają się z dobrymi praktykami pielęgnacji sprzętu, rozpoznawania narzędzi niezbędnych do naprawy oraz dowiedzą się jak skutecznie zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniami i przedłużyć jego żywotność

Podczas spotkania z nimi osoby uczestniczące zaczerpną zarówno niezbędnej wiedzy teoretycznej, jak i wykonają kilka praktycznych ćwiczeń, a zdobyte umiejętności zabiorą
ze sobą do domu.

Zapisy: https://naprawiamy.team/smartfony.html

Młodzież i osoby dorosłe niedziela 3.12.2023 godzina 10:00 i 12:00

Warsztat naprawiania komputerów

Spotkanie połączone jest z kuratorskim oprowadzaniem po wystawie Historia komputerów – liczy się. Po zaczerpnięciu wiedzy teoretycznej na temat historii i budowy komputerów, zachęcamy do działań praktycznych.

Podczas warsztatu będzie można nauczyć się jak dbać o sprzęt komputerowy i jego akcesoria takie jak myszki i klawiatury oraz jak przełamać strach i zabrać się samodzielnie do prostych napraw takich jak wymian dysku.

Zachęcamy do zabrania własnego sprzętu.

Zapisy: https://naprawiamy.team/komputery.html

 

Międzypokoleniowe spotkanie – 3 grudnia 

W niedzielę 3.12.2023 zapraszaMY do sali kinowej NMT na międzypokoleniową celebrację i wspominki z okazji 100 urodzin najznakomitszego majsterkowicza Adama Słodowego.

W planach kolejno:

14:00 – 15:30 – Debata: Międzypokoleniowa podróż przez kulturę naprawiania i majsterkowania” prowadzona przez Sylwię Czubkowską, dziennikarkę Gazety Wyborczej

15:30 – 16:16 Integracja i międzypokoleniowa wymiana wiedzy oraz doświadczeń

16:30 – 18:00 Poczęstunek przy kawie i słodkich wspomnień czas

ZapraszaMY! 

 

Zbiórka starego sprzętu komputerowego

Niedziela 3.12.2023 godzina 10:00-14:00

Nieużywany sprzęt zalega w szufladzie? Najwyższy moment, aby zrobić w niej trochę miejsca. Podrzuć nam swój stary sprzęt, a my razem z ekipą Uwolnij Złomka skutecznie się nim zaopiekujemy, oczyścimy i przekażemy dzieciakom wykluczonym cyfrowo.

Co możesz nam przynieść?

✎ stare komputery
✎ myszki
✎ klawiatury
✎ ładowarki

Przyjmujemy sprzęt w różnym wieku i różnym stanie. Po dostarczeniu przeprowadzamy diagnozę, a jeśli okazuje się, że urządzenie nie nadaje się do użytku, podejmujemy odpowiedzialne działania w zakresie utylizacji go jako elektroniczny odpad.

 

 

Powrót