Już niebawem: nowa wystawa stała w NMT!

Od 20 lutego zapraszamy wszystkich zwiedzających do zwiedzania nowej wystawy stałej: „Wszystkie teleskopy świata – historia badań kosmosu. Polski wkład w badanie i podbój kosmosu.”

Nowa wystawa stała WSZYSTKIE TELESKOPY ŚWIATA – HISTORIA BADAŃ KOSMOSU, POLSKI WKŁAD W BADANIE I PODBÓJ KOSMOSU będzie dostępna w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie od 20 lutego 2024r. Wystawa prezentuje historię badań astronomicznych i szeroki zakres zagadnień związanych z narzędziami astronomicznymi. Na wystawie nie zabraknie opowieści o Galileuszu, Mikołaju Koperniku i Heweliuszu – prekursorach badania kosmosu. Ekspozycja ma na celu zachęcenie zwiedzających do pogłębienia wiedzy w zakresie astronomii i eksploracji przestrzeni kosmicznej.

 


Projekt: Budowa wystaw pod roboczymi tytułami „Wszystkie teleskopy świata – historia badań kosmosu” oraz „Polski wkład w badanie i podbój kosmosu” został sfinansowany ze środków dotacji celowej Ministerstwa Edukacji i Nauki (obecnie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt Modernizacja i uruchomienie w siedzibie Muzeum sali konferencyjno-kinowej został sfinansowany ze środków dotacji celowej Ministerstwa Edukacji i Nauki (obecnie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

 

 

Powrót