Uroczyste otwarcie nowej wystawy

Za nami uroczyste otwarcie wystawy „Wszystkie teleskopy świata – historia badań kosmosu…” które odbyło się w Dzień Nauki Polskiej.

Za nami uroczyste otwarcie wystawy Wszystkie teleskopy świata – historia badań kosmosu. Polski wkład w badanie o podbój kosmosu z szczególnym udziałem dr hab. Macieja Gduli Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Diany Matusik – Dyrektor Generalnej MNISW oraz Marka Borowskiego – Senatora RP.
 Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim zaproszonym Gościom! To było wspaniałe świętowanie Dnia Nauki Polskiej w Narodowym Muzeum Techniki, które jest największą placówką muzealnictwa technicznego i naukowego w Polsce.
Wystawa prezentuje historię badań astronomicznych i szeroki zakres zagadnień związanych z narzędziami astronomicznymi. Na wystawie nie brakuje opowieści o Galileuszu, Mikołaju Koperniku i Heweliuszu – prekursorach badania kosmosu. Ekspozycja ma na celu zachęcenie zwiedzających do pogłębienia wiedzy w zakresie astronomii i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Historia rozpoczyna się od prezentacji lunety Galileusza, która była pierwszym przyrządem optycznym w badaniach astronomicznych, zaś kończy się na współczesnych urządzeniach stacjonarnych o gigantycznej rozmiarów optyce i urządzeniach teleskopowych umieszczanych aktualnie w przestrzeni kosmicznej
Wystawa od 20 lutego jest dostępna dla wszystkich zwiedzających! Zapraszamy do NMT od godziny 9:00 – 18:00. W każdy wtorek, wstęp do Muzeum jest bezpłatny.
Fot: Michał Bojara/NMT
Powrót