Zestaw edukacyjny Wynalazcy, Odkrywcy, Przemysłowcy – historia polskich innowacji

Zestaw edukacyjny „Wynalazcy, odkrywcy, przemysłowcy – historia polskich innowacji” przybliża postaci Polaków, których wkład istotnie przyczynił się do rozwoju techniki na świecie. Narodowe Muzeum Techniki przygotowało atrakcyjną pomoc lekcyjną, której celem jest wspieranie nauczania historii oraz przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych i średnich. Setki egzemplarzy trafiło do szkół na terenie całego kraju. Dla najmłodszych dostępna jest atrakcyjna, animowana wersja treści informacyjnych zawartych w książce dołączonej do zestawu.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wirtualną edycją książki „Wynalazcy, odkrywcy, przemysłowcy – historia polskich innowacji”. Jest ona jednym ze składników zestawu edukacyjnego opracowanego w Narodowym Muzeum Techniki, noszącego ten sam tytuł. Publikację oraz towarzyszące jej animacje opracowaliśmy z myślą o wszystkich, którzy interesują się historią techniki polskiej. W szczególności – z myślą o najmłodszych. Ani zabory, ani wojny nie zdołały stłumić w Polakach ducha przedsiębiorczości i postępu.

Kim byli, jak pracowali ludzie, których dorobek techniczny i naukowy do dziś kształtuje naszą rzeczywistość? Tego można dowiedzieć się z naszej edukacyjnej publikacji! To ponad dwadzieścia fascynujących postaci Polaków i ich niepospolitych życiorysów.