Edukacja

ZESTAW EDUKACYJNY WYNALAZCY, ODKRYWCY, PRZEMYSŁOWCY

Szanowni Państwo,

Z powodu panującej pandemii wstrzymaliśmy czasowo drugą turę rejestracji. Formularz zgłoszeniowy będzie ponownie dostępny w październiku 2020 roku. Zapraszamy do pobrania we fragmentach książki edukacyjnej, który stanowi element składowy zestawu: https://nmt.waw.pl/wynalazcy-online/

Zespół Narodowego Muzeum Techniki

Zestaw edukacyjny

WYNALAZCY, ODKRYWCY, PRZEMYSŁOWCY – zarejestruj swoją placówkę!

W ramach projektu otrzymają Państwo bezpłatnie zestawy zawierające grę edukacyjną, wydawnictwo tematyczne uzupełnione poradnikiem metodycznym oraz skrypt ułatwiający zaplanowanie warsztatów i lekcji.

Gra edukacyjna przybliży sylwetki polskich naukowców, odkrywców, wynalazców. Pokaże także ich wkład w rozwój techniki i przemysłu w Polsce oraz na świecie. Treści merytoryczne zawarte w zestawie są zgodne z założeniami podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych i humanistycznych starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich o profilach ogólnych oraz technicznych. Wykorzystanie zestawu w trakcie zajęć pozwoli na poszerzenie wiedzy uczniów o informacje wymagane podstawą programową oraz wykraczające poza nią. Przewodnik metodyczny wchodzący w skład zestawu pomoże zaplanować zajęcia lekcyjne. Znajdą w nim Państwo odniesienia do wybranych zagadnień umocowanych w podstawie programowej.

Projekt kierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jednostek kultury oraz placówek edukacyjnych w całej Polsce.

W razie pytań prosimy o kontakt e-mailowy z koordynatorem zadania:  k.wojnicka@nmt.waw.pl lub telefoniczny pod numerem: 608 361 105 (w godz. 9.00-17.00).

Aby otrzymać zestaw edukacyjny, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz będzie aktywny od 1 do 30 października 2020 roku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 .Organizatorzy